Jaki basen ogrodowy wybrać?

Wrzesień 24th, 2018 by basenynalata
Możliwość komentowania Jaki basen ogrodowy wybrać? została wyłączona

Baseny ogrodowe to świetna opcja na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Idealnie sprawdzają się one podczas upalnych dni. Wystarczy wskoczyć w strój kąpielowy i zanurzyć się w basenie pełnym wody. Przed zakupem odpowiedniego modelu należy jednak przeanalizować kilka podstawowych czynników. Basen musi być przede wszystkim dopasowany do potrzeb użytkowników. Decyzja o zakupie nie może zostać podjęta zbyt pochopnie. Na co należy zwrócić uwagę?

Basen dmuchany czy rozporowy?

baseny ogrodoweWiele osób staje przed powyższym dylematem. Baseny dmuchane są tańsze i występują w wielu różnych rozmiarach. Na rynku dostępne są nawet modele dmuchane kilkuosobowe, które wymagają dość dużej ilości wolnej przestrzeni. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to wariant dla dzieci. Dmuchane baseny ogrodowe mogą być dość duże, jednak zawsze będą płytkie.

Baseny rozporowe (zobacz www.dobrebaseny.pl/BASENY-OGRODOWE-c236) są świetną propozycją zarówno dla maluchów, jak i osób dorosłych. Jest to model „rodzinny”, który co prawda kosztuje nieco więcej, ale jest również bardziej uniwersalny.

Rozmiar basenu ogrodowego

Rozmiar basenu musi być dopasowany do użytkowników. Wiele zależy od tego, ile osób będzie z niego korzystać jednocześnie. Jeśli chodzi o głębokość, to warto wziąć pod uwagę wiek dzieci. Podczas wyboru rozmiaru należy także uwzględnić wielkość działki. Nie można również zapomnieć o tym, że im większy rozmiar, tym więcej wody się zużywa. Należy także pamiętać, że większy basen napełnia się dłużej.

Posted in Baseny ogrodowe